Про Ощадбанк
Ощадбанк – це державний український банк, другий за розмірами активів, які станом на 1 січня 2018 року становили 234 мільярди гривень. Мережа обслуговування Ощадбанку складається з близько 3200 відділень, майже 2800 платіжних терміналів та 3000 банкоматів. Більше 35 тисяч торговельних POS-терміналів підключено до процесингу банку та понад 10 млн. платіжних карток було емітовано Ощадбанком. Банк є власником інтернет-банкінгу та платіжної системи "Ощад 24/7".
У 2014 році, за матеріалами британського журналу The Banker, Ощадбанк входив в десятку рейтингу найбільших банків Східної та Центральної Європи і посідав 367-у позицію в рейтингу тoп-1000 світових банків. У 2017 році банк чистий прибуток банку склав 558 мільйонів гривень, що на 90 млн гривень більше ніж у попередньому 2016 році.
За класифікацією НБУ, у 2018 році Ощадбанк є одним з трьох системно значущих банків в Україні. Також банк входить в трійку державних банків в Україні, на які розповсюджується державна гарантія 100% захисту вкладів фізичних осіб. Ліцензія НБУ №148 від 05.10.2011.
Сучасність
Після Революції Гідності у березні 2014 року Ощадбанк очолив Андрій Пишний разом з командою професіоналів. Новообраний топ-менеджмент отримав у розпорядження найбільшу та найстарішу банківську мережу – майже 4 тисячі відділень – та 35 тисяч працівників.
На той час кредити великого корпоративного бізнесу становили 95% активів Ощадбанку. Також велика частина кредитних рішень в той час була політично вмотивованою. Концентрація подібного ризику з початком фінансової та банковської криз, окупації Криму з боку Росії та бойових дій в східному регіоні країни згенерували різке підвищення проблемної заборгованості та значні збитки. Роботу понад 1 тисячі відділень, що знаходились на окупованих територіях було призупинено. Було звільнено 5 тисяч співробітників.
В умовах воєнного конфлікту та макроекономічної нестабільності банк, за відсутності реформ протягом десятиріч, постав перед викликом подальшого існування. Навесні 2014 року ресурсна база Ощадбанку щодня втрачала від 200 до 300 млн. грн. Щоб втримати відтік депозитів та вистояти, було необхідно прийняти швидкі антикризові рішення. Була потрібна стратегія повномасштабної модернізації.
Першим рішенням голови правління було звернення до Національного банку України з метою, проведення регулятором комплексної перевірки реального стану системи Ощадбанку. Перевірка тривала рік, а її результати стали підґрунтям антикризового пакета заходів.
Другим рішенням було проведення низки заходів по зміні механізмів комунікації з клієнтами, з метою відновлення довіри до банку шляхом поширення інформації про наявність в Ощадбанку затвердженої на закогодавчому рівні державної гарантії повернення вкладів фізичних осіб незалежно від розміру суми та строку.
Третім рішенням стало запровадження реструктуризації зовнішніх забов'язань Ощадбанку.
І найголовніше четверте рішення: разом з міжнародною аудиторською компанією керівництво Ощадбанку розробило стратегію модернізації на період з 2015 до 2017 роки "Мій банк, моя країна". Метою стратегії є стати найкращим банком-партнером для держави, бізнесу та громадян.
Стратегія модернізації 2015-2017 рр.
Чотири роки потому і ми можемо з гордістю звітувати про успішне впровадження всіх пунктів стратегії модернізації, що підтверджено оцінками наших партнерів, зокрема Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР), а також акціонером банку – державою України в особі Уряду та Міністерства фінансів.
- Вихід банку на прибуткову діяльність у найскладніших макроекономічних умовах. Утримання лідерства за динамікою залучення вкладів фізичних осіб впродовж декількох років. Таким чином будо досягнуто відновлення первинної ощадної функції банку. Завдяки цьому Ощадбанку вдалося достроково розрахуватись по кредитах рефінансування НБУ, які до того часу не поверталися з 2008 року.
- Модернізація мережі установ – відкриття близько 600 сучасних відділень, що за кількістю перевищує мережі більшості найбільших банків країни. Серед відділень – 18 інклюзивних, 5 пересувних підрозділів, два з яких працюють вздовж лінії розмежування та в гуманітарно-логістичних центрах на Донбасі.
- Більше 2,7 мільйона клієнтів Ощадбанку пройшли реєстрацію та регулярно користуються онлайн-банкінгом "Ощад 24/7". Було створено систему преміум-банкінгу для VIP-клієнтів, який став найкращим в Україні та одним з накращих в Європі за версією економічного видання Euromoney. Ощадбанк посів другу позицію в електронній комерції – по кількості активних карток і POS-терміналів у торговельній мережі, незважаючи на тридцять друге місце ще кілька років тому. Інноваційні рішення продовжують впроваджуватись і сьогодні – технології contactless в громадському транспорті: в метро, автобусах і тролейбусах, трамваях. Ощадбанк є емітентом карток містян, що є частиною соціальних програм та адміністративних послуг муніциалітетів.
- Ощадбанк розробив масштабну програму підтримки для малого бізнесу "Будуй своє". Метою програми є створення двох мільйонів підприємців в Україні.
- Впроваджено сучасну систему управління ризиками, яка відповідає найвищим світовим стандартам. Ощадбанк перейшов до використання більш суворих міжнародних стандартів фінансової звітності. Рівень заборгованості за новою ризик-системою і системою звітності в кредитному портфелі, сформованому, починаючи з кінця 2014 року, становить менше 0,1%. Іншими словами практично дорівнює нулю.
- Серед 30 тисяч працівників модернізовано систему управління персоналом, саме завдяки якій банк оновив половину кадрового складу на всіх рівнях: від дрібних відділень до головного офісу. В Ощадбанку є свій аналог МВА, також є ефективні лідерські програми "Ощадлідер" та "Ощадпрофі".
Ощадбанк третій рік поспіль стає переможцем рейтингу "50 провідних банків України" за версією незалежної оцінки інформаційного агентства Financial Club. Експерти рейтингу проводять аналіз діяльності українських банків за 120 параметрами продуктів та послуг. Комплексний підхід та вдосконалена методологія, великий обсяг зібраних даних та незалежний контроль над процесом формування рейтингу гарантують достовірність дослідження "50 провідних банків України" та об'єктивність оцінки конкурентних переваг усіх учасників банківського ринку України.
Ми досягли неймовірного. Проте нам належить втілити у життя ще неймовірніше – реалізувати нову стратегію лідерства Ощадбанку протягом наступних п'яти років, яка була розроблена разом з провідною міжнародною консалтинговою компанією і затверджена Кабінетом міністрів 21 лютого 2018 року в рамках стратегії розвитку державних банків.
Цілі стратегії лідерства 2018-2022 рр.
Нашою стратегічною метою є становлення Ощадбанку найбільшим універсальним банком України. В цифрах метою 2022 року є досягнення показників доходності капіталу рівня 15%, чистого прибутку – 4,7 млрд. грн., співвідношення витрат та доходів – 63%, сукупного доходу для акціонерів на рівні 43 млрд. грн.
Як ми плануємо досягти таких результатів?
Ми збережемо лідерство Ощадбанку в банківському обслуговуванні та кредитуванні великого корпоративного бізнесу. Продовжимо стрімке укріплення позиціонування банку в сегментах мікро-, малого й середнього бізнесу – ми націлені на збільшення своєї частки ринку в цих сегментах. В сегменті роздрібного бізнесу очікується збільшення ринкової частки роздрібних кредитів, в тому числі за рахунок збільшення кількості іпотек на житло та кредитів на авто.
Ми проведемо оптимізацію банківської мережі до близько 2 тисяч відділень, водночас підвищивши в кілька разів ефективність окремих відділень, і запровадивши інноваційні стандарти онлайн-банкінгу, з метою переведення більшої кількості клієнтів в дистанційні канали обслуговування.
В результаті реалізації стратегії лідерства вартість Ощадбанку неодмінно зросте, що зробить його готовим до часткової приватизації за участю Європейського банку реконструкції і розвитку, а далі і до первинного публічного розміщення акцій.
Адреса банку:
Україна 01001 м. Київ, вул. Госпітальна, 12-г
Телефон: 0-800-210-800
Телефон: (044) 363-01-33
Факс: (044) 247-85-68
E-mail: contact-centre@oschadbank.ua
Адреса електронної пошти АТ «Ощадбанк» в системі «Електронний суд»: 00032129@mail.gov.ua
Реквізити банку:
- код банку 300465
- код ЄДРПОУ 00032129